Balat’ta Bir Kafe: Pop’s Balat

Evet, kabul ediyorum “DekoMekan” bölümünü çok ihmal ettim. =(

Ama ne zamandır da paylaşılmaya değer bir mekana gitmemiştim. Ta ki, dekorasyon bloggerları ile buluşmak için Balat’ı seçene kadar =) Balat’ta kafesi olan 2 tatlı arkadaşım vardı. Ben de hiç gitme fırsatı bulamamıştım. Madem semt olarak Balat’ı seçmiştik, kızları kesinlikle oraya götürmeliydim.

Pop’s Balat’a…

 Pop’s Balat, semtin ara sokaklarında dolaşırken oturup soluklanabileceğiniz bir kafenin aksine daha çok bilgisayarınızı alıp koltuklara yayılıp saatlerce vakit geçirebileceğiniz ev rahatlığı sunan bir mekan.

Arkadaşım oldukları için söylemiyorum, sahipleri ve çalışanları da gerçekten ihtiyacınız her konuda size yardımcı olmaya çalışıyorlar ve sizi rahat ettirmek için zırt pırt rahatsız etmiyorlar. Hani bir kafeye gidersiniz ve durmadan sipariş almak için masanıza uğrayan garsonlar vardır ya… İşte Pop’s Balat’ta sen istemedikçe kimse muhabbetini bölmez. Yani en sevdiğim =)

Konuyu dekorasyon ekseninde tutmaya çalışayım ve biraz da bu kafede sizi bekleyen sürpriz detaylardan bahsedeyim.

Pop’s Balat kafede sizi böyle bir atmosfer bekliyor. Bir yanda kocaman bir masa, Bir yanda rahat koltuklar, bir yanda diğerlerinden farklı bir âlemde takılan iki berjer, küçük tatlı sukulentler, paletlerden yapılmış bir köşe, döküm kuş heykeller, içindekilerle göz kamaştıran siyah kitaplık, eski bir radyo, antik çeşme….

Ve kendini burada özel hisseden bir Ülviye… (=

İşte Pop’s Balat’a gelip saatlerce kitap okuyabilirsiniz. Öyle bir mekan burası. Rahat edersiniz yani. Dekorasyonu da buna imkan verir. Hemen kalkıp gidesiniz diye değil, uzun uzun oturasınız diye dekore edilmiştir her bir köşe.

Fotoğraflara göz attığınızda ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız 😉

Bu da Pop’s Balat’a veda fotoğrafımız ama ben mutlaka tekrar uğrayacağım.

Yolunuz düşerse sizin de aklınızda olsun burası 😉

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close