Yılbaşı Sofralarına Özel Peçete Katlama ve Süsleme Fikirleri

Yılbaşı sofralarını özel kılmanın birçok farklı yolu var. Bunlardan biri de peçeteleri farklı şekillerde katlamak ya da kendin yap uygulamaları ile süslemek…

Eğer siz de yılbaşı gecesi evde yemekli bir davet verecekseniz farklı peçete katlama yöntemleri ile yılbaşı sofra dekorasyonu yapabilirsiniz. Peçeteleri yılbaşı konseptine uygun olarak süsleyebilir unutulmaz bir görsel şölen yaratabilirsiniz masanızda.

Sizin için birbirinden güzel peçete süsleme fikirlerini bir araya getirdim. Farklı önerileri değerlendirip beğendiklerinizden birini bu yılbaşı uygulamaya ne dersiniz?

 

Peçeteleri Çam Ağacı Şeklinde Katlama

Yılbaşında peçete yüzüğü olarak çam ağacı figürünü kullanabilirsiniz. Çam ağacı şeklinde peçete nasıl katlanır diye merak ediyorsanız adım adım aşağıdaki uygulamayı takip edebilirsiniz.

Tarçın Çubuğunu Peçete Yüzüğü Olarak Kullanma

Peçete yüzüğü yerine tarçın çubuğunu hasır iple bağlayarak çok daha şık ve orijinal bir yılbaşı sofrasına sahip olabilirsiniz.

Renkli Yılbaşı Topları ile Peçete Süsleme

Elinizdeki yılbaşı süslerini sofrada da kullanabilir, beyaz peçetelerinizi daha alımlı bir şekilde sunabilirsiniz.

Yılbaşı Çoraplarını Peçete Olarak Kullanma

Yılbaşı çoraplarını sofrada kullanarak farklı bir sunum ortaya çıkarabilirsiniz.

Kuşburnu ile Yılbaşına Özel Peçete Süsleme

Peçete ve çatal bıçakları hoş bir şekilde sunmak için doğadan ilham alabilirsiniz. Bir yaprak, birkaç küçük kozalak ve kuşburnu…

Yılbaşı Çanı ile Peçete Süsleme

Sadelikten yanaysanız ve yılbaşı sofranızı bembeyaz hazırlamayı planlıyorsanız, ufak bir çanı  peçete üzerine bırakmanız bile yılbaşı sofranıza farklılık katmanız için yeterli olacaktır.

Farklı Yılbaşı Peçeteleri için Kendin Yap Fikirleri

Peçete süsleme fikrinizi seçtiyseniz yılbaşı akşamı için size ilham verecek  “Yılbaşı Sofraları” yazımı ziyaret etmeyi de unutmayın 🙂

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close