Yılbaşı Hazırlıkları – 10 Adımda Evde Yılbaşı Dekorasyonu

2021 kötü geçti diye evinizi yılbaşına hazırlamamazlık etmiyorsunuz değil mi? Hepimizin biraz morale ihtiyacı var. Bunu da şu anda en güzel şekilde evde yeni yıl süslemeleri yaparak başarabiliriz bence.

Bu yüzden 2022’ye hoş geldin partisi vermek ve ister tek ister sevdiklerimizle olalım evdeki atmosferi değiştirmek için yeni yıl ruhundan ilham alalım istedim.  İşte evde yeni yıl hazırlıkları için kullanabileceğiniz 10 yılbaşı dekorasyonu fikri…

evde-noel-hazirliklari

Eğer hâlâ yılbaşı hazırlıklarına başlamadıysanız doğru yerdesiniz. Çünkü bu yazımda yılbaşı dekorasyonu ile ilgili ufak tüyolar vereceğim.

1- Pencerelere kar yağdırın.

dekorasyonda-yilbasi

Evde yılbaşı hazırlıkları için dekorasyonda yapılacak değişikliklerin başında pencerelere sprey ile kar görüntüsü vermek geliyor. Yılbaşı dekorasyonuna neden pencerelerden başladığımıza gelince evde yılbaşı hazırlıkları yapıldığını sokağa da yansıtmak için.

2- Kapınıza yılbaşı temalı kapı süsü takın.

dekorasyonda-yilbasi-hazirligi

Evinize gelenlere içeride olanlar hakkında tüyo vermek için ve onları yeni yıl umutları ile karşılamak için kapı süsünü yılbaşı temalı olanla değiştirebilirsiniz.

3- Yılbaşı ağacı olmadan asla.

evde-yeniyil-hazirligi

Evde yılbaşı hazırlıkları yaparken olmazsa olmazların başında noel ağacı süslemek geliyor. Siz de ya bir çam ağacı alıp onu süsleyebilir ya da ilginç yılbaşı ağacı fikirleri ile yaratıcı bir noel ağacına sahip olabilirsiniz.

4- Geyikleri unutmayın.

Edle Weihnachtswanddeko! Holzbrett natürlich dekoriert mit einem Rebenast, Sternen aus Birke, Holzsternen, Kugeln und Engelshaar! Preis 34,90€ Edle Tischdeko! Glasschale in einem Drahtnest auf Holzbrett! Dekoriert mit Kugeln, Hirschen,Sternen, Mo

Yılbaşı deyince aklımıza gelen belli başlı simgeler vardır. Biz de evde yılbaşı hazırlıkları yaparken bu simgeleri kullanarak yeni yıl dekorasyonunu kusursuz bir hale dönüştürebiliriz. Ren geyiği figürünü dekoratif aksesuar olarak kullanıp noel ruhunu evimize taşıyabiliriz.

5- Kozalaklardan yardım alın.

evde-yeniyil-dekorasyonu

Kozalaklar kış mevsimini hatırlatan en önemli unsurlardan bir tanesidir. Çam ağacınını hatırlatması dolayısıyla yılbaşını da çağrıştıran kozalakları yılbaşı hazırlıkları için rahatça kullanabiliriz.

6- Kokinaları içeriye davet edin.

kokina-yilbasi-cicegi

Yılbaşı hazırlıkları yaparken tercih etmemiz gereken bir çiçek varsa o da kokinadır. Hem yeni yıl dekorasyonu  hem de noel ruhu için kokinalar biçilmiş kaftan diyebilirim. Kokinalar ile ister kapı süsü yapabilirsiniz, isterseniz onları sadece saksıda sergileyebilirsiniz. Ama sonuçta yılbaşına bir gönderme de onlarla yapacağınıza emin olabilirsiniz.

7- Odunlar ile doğal bir yılbaşı dekorasyonu yapın.

yilbasi-dekorasyon

Evde yılbaşı hazırlıkları yaparken öncelikle temaya karar vermelisiniz. Rustik bir yılbaşı dekorasyonu mu, yoksa rengarenk bir yılbaşı dekorasyonu mu? Eğer seçiminiz sadelikten yanaysa odunları mutlaka dekoratif aksesuar olarak kullanmanızı tavsiye ederim.

8- Kırlent kılıflarını değiştirin.

yeniyil-hazirligi

Eve bambaşka bir hava katmanın en kolay yollarından biri kırlent kılıflarını değiştirmektir. Yılbaşına hazırlanırken de kırmızı-yeşil-beyaz yastık kılıflarını, Noel Babalı, ekose desenli kılıfları tercih edebilirsiniz.

9- Çam ağacını unutmayın!

yilbasi-dekorasyonu

Büyük bir çam ağacı olmasa da küçük bir çam fidanı ile de yılbaşı dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Hem belki onu büyütür ve bir sonraki yeni yılda süsleme fırsatını yakalayabilirsiniz.

10- Yılbaşı ağaç süsleri olmadan olmaz.

yilbasi-hazirligi

Yılbaşı süssüz olmaz. Ancak yılbaşı ağacı süslerini sadece ağaçta kullanmak da olmaz. Biz yaratıcı insanlarız 🙂 Onları mutlaka kullanacak daha farklı alanlar buluruz. Öyle değil mi?

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close