Teksas’ta Bir Çiftlik Evi

Chip ve Joanna’nın bu evi tadilat edip dekore etmeleri tam 1,5 yıllarını almış. Ama ortaya çıkan sonuç buna değdiğini gösteriyor. 2 katlı çiftlik evinde misafir odasından hobi odasına kadar birçok bölüm yer alıyor.

Eski vintage mobilyalar, endüstriyel aydınlatmalar, ferforje aksesuarlar ve muzip detaylarla dekore edilen ev, eskiyi koruyarak zamana meydan okuyan bir görüntü çiziyor.

İşte yeniden nefes almaya başlayan eski bir çiftlik evinin hikâyesi:

Çiftlik evinin alt katında açık mutfağın karşısında yer alan bir oturma bölümü bulunuyor. Bej ve toprak tonlarının hakim olduğu alanda eskitilmiş sehpa, duvara asılan panjur, metal kova, komodin olarak kullanılan kasa dikkat çekiyor.
Mutfaklarına süper market gözüyle bakan aile, bunu bir de tabelayla tescilliyor.
Evin antre bölümünde de duvar süsü olarak kullanılan eski ahşap pencereler görülüyor.
Beyaz bank üzerine yerleştirilen saksı ona oturma amacının yanı sıra bir sehpa görevi de yüklüyor.
Buram buram geçmiş kokan yatak odası country dekorasyon stilinin tüm izlerini taşıyor.
Yatak başından komodinlere, avizeden kapıya, berjerden aynaya kadar tam anlamıyla muhteşem döşenmiş bir oda…
Yatak odasından bir köşe…
Çiftlik evinin çocuk odası olarak kullanılan bölümü… Simetrinin hakim olduğu odada ilk dikkati çeken yerdeki ahşap şato.  Belki de odanın çocuklara ait olduğunu anlamamızı sağlayan en önemli öğe de bu.
Bu komodin bildiklerinizden biraz farklı. Tavandan sarkıtılan iplere bağlanan yuvarlak tepsiler sallanan raf olarak yatak başındaki yerlerini alıyor.
Dekorasyondaki bütünlük banyoda da korunmuş. Banyo dolabı olarak eskitilmiş beyaz bir model seçilmiş.
Çiftlik evinin geneline hakim olan beyaz renk, çatı katında yer alan bu misafir odasında da kullanılmış. Yatağın ayak ucunda bulunan eski sandık ve tavandan sarkan avize country stili dekorasyonu tamamlayan özelliklerde tercih edilmiş.
Bu oturma odasında bahçe süslemede kullanılan saksılar tercih edilmiş. Ancak evin genel dekorasyonu doğal ve ferforje malzemelerin harmanlanmasına yer verdiği için ortaya göze batmayan bir dekorasyon çıkıyor.

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

2 yorum

Çok güzel detaylar var. Özlemişim Dekorolog paylaşımlarını 😉

ben de özlemişim 🙂 epeydir ilgilenemiyordum.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close