Renk Kombinleri: Dekorasyonda Yeşil Tonları Nasıl Kullanılır?

İçindekiler (Başlıklara tıklayarak okumak istediğiniz bölüme kolayca ulaşabilirsiniz.)

Renkleri nasıl kombinlememiz gerektiğiyle ilgili bir yazı dizisi başlattığımı söylemiş ve ilkini “Renk Kombinleri: Dekorasyonda Samimi Renkler Nasıl Kullanılır?” başlığı ile sizlerle paylaşmıştım. Şimdi sıra yeşil tonlarının hangi renklerle nasıl kombinlenebileceğinde.

Yeşil ile Uyumlu Renkler Nelerdir?

Tabloda gördüğünüz üzere yeşilin farklı tonlarını nasıl bir arada kullanabileceğinizi ve aralara farklı renkleri katarak ne kadar uyumlu bir görünüm yakalayabileceğinizi kolayca görebilirsiniz.
Yeşil-mor, yeşil-sarı, yeşil-mavi, yeşil-beyaz, yeşil-pembe, yeşil-turuncu birbiriyle uyumlu bir şekilde dekorasyonda kullanabileceğiniz renkler arasında yer alır.

Yeşil Renk CMYK Değerleri

Dilerseniz önce meraklıları için renklerin CMYK değerlerini paylaşıp ardından bu renk kombinlerinin kullanıldığı ev dekorasyonu örneklerine geçelim.
Yeşil tonlarının yer aldığı renk kombini tablosundaki harflerin değerlerini bu CMYK tablosuna bakarak kolayca bulabilirsiniz.

Yeşil Dekorasyon Fikirleri

Ve sıra geldi yeşilin hakim olduğu evlere…
Örneklerin sizin için fikir verici olduğunu umuyorum. 🙂
Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. Hoşça kalın. 🙂

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close