Peçete Katlama Sanatı ve Anlatımlı Peçete Katlama Şekilleri

Peçete katlama sanatı, kağıt ya da kumaş peçetelerin ortaya farklı şekiller çıkaracak biçimde katlanmasıdır. Sofra dekorasyonunun önem kazanmasıyla birlikte peçete katlama da son dönemde çok fazla rağbet görmeye başlamıştır.

“Neden şimdi böyle resmi bir giriş yaptı bu kız?” diyorsunuz içinizden biliyorum 🙂 ama peçete katlama şekillerini görünce aslında konunun gerçekten ciddi bir iş olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Hele bu işin büyük organizasyonlar için yapılacağını düşünürseniz yaratıcılığın yanında emek de getirdiğini   görecek, hatta saygı bile duyacaksınız.

Dilerseniz anlatımlı birkaç peçete katlama örneği ile ne kadar farklı şekiller yapılabileceğini daha yakından görelim.

Peçeteden tavşan yapabilirsiniz. Özellikle çocuklarınıza düzenlediğiniz doğum günü partileri için ideal bir peçete katlama şekli olacaktır bence 🙂
Daha şık ve zarif sofralar için bu tarz bir katlama şeklini deneyebilirsiniz.
Peçeteleri fonksiyonel bir şekilde kullanmak isterseniz çiçekler için küçük bir vazo yapabilirsiniz. 🙂
Farklı peçete katlama şekilleri için Pinterest hesabıma bekliyorum 🙂

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close