Pantone 2024 Yılı Rengi “Peach Fuzz”u Tanıttı

Evet, yılın beklenen duyurusu geldi. Pantone 2024 yılı rengi “Peach Fuzz” olarak açıkladı. Slogan ise “Embrace the Warmth” yani “Sıcaklığı Kucakla”

pantone-2024-peach-fuzz

Geçtiğimiz yıl Viva Magenta rengini 2023 yılının rengi ilann eden ve teknolojiye gönderme yapan Pantone renk enstitüsü 2024’te daha insani duygulara dikkat çekiyor. Yapay zekanın dört bir yanımızı sardığı şu dönemde bir ruhun sıcaklığına, bir kalbin bizi sarmasına çok ihtiyacımız olacağa benziyor.

Kısacası 2024 yılının renk seçimini oturttukları zemin çok sağlam. Ama Peach Fuzz, Türkçesi ile şeftali tüyü rengi size bu duyguları geçirebildi mi, yorumlarınızı bekliyorum 🙂

pantone-peach-fuzz-2024

Pantone 2024 Yılı Rengi Peach Fuzz

Pantone’nin seçtiği yılın rengi hakkında ilk akla gelen soruları hemen cevaplandıralım.

  • Peach Fuzz Renk Kodu: 13-1023 TCX
  • Peach Fuzz RGB Kodu: RGB(248, 124, 86)
  • Peach Fuzz CMYK Değeri: 0.0%, 50.0%, 65.3%, 2.7%
  • Peach Fuzz Hex Renk Kodu: #F87C56
  • Peach Fuzz Türkçesi: Şeftali Tüyü

2024’ün Rengi Peach Fuzz Anlamı

Hemen girişte Pantone’nin “Embrace the Warmth” (Sıcaklığı Kucakla) sloganı ile 2024’ün rengini lanse ettiğinden bahsetmiştim.

Bir de Lee Eiseman’dan şeftali tüyü rengini neden seçtiklerini dinleyelim. Lee Eiseman Peach Fuzz için “Şefkatle yankılanan, dokunsal bir kucaklama sunan ve gençlerle zamansızlar arasında zahmetsizce köprü kuran bir renk tonu.” diyor. Seçim sürecini de şu şekilde aktarıyor: “Yakınlık ve bağlantıya olan doğuştan gelen özlemimizi yansıtan bir renk tonu ararken, sıcaklık ve modern zarafetle ışıldayan bir renk seçtik.

Evet, şeftali tüyü rengi hem dokunsallığa hem tada hem tazeliğe gönderme yaptığı için 2024’te içimize ısıtacağa benziyor.

Bakalım 2024 moda ve dekorasyon trendlerine yansıması nasıl olacak!

2024 Rengi Peach Fuzz Kullanım Alanları

Şeftali tüyü rengini makyajdan, tekstil ürünlerine, teknoloji tasarımlarından ayakkabı dünyasına kadar her alanda görmeniz mümkün.

Bakınız Motorola Pantone 2024 rengi Peach Fuzz’a uygun bir telefon piyasaya sürdü bile. Motorola  razr 40 ultra/razr+ ve edge 40 neo için özel seri yaptı ve renk seçimi için şeftali tüyünü tercih etti.

motorola_pantone_peach_fuzz_telefon

Muhtemelen makyaj markalarının şu sıra storylerinde en çok bu renge sahip ürünlerini paylaştıklarına da şehit olabilirsiniz.

Dekorasyonda 2024 Rengi Peach Fuzz Kullanımı

Gelelim asıl konumuz dekorasyona ve dekorasyonda hangi parçalarda peach fuzz’u kullanabileceğimize. Açıkçası evde, ofiste, düğünde, kafede kısacası aklınıza gelebilecek her yerde 2024 yılı rengini kullanarak modayı takip etmeniz mümkün.

dekorasyonda-2024-rengi-peach-fuzz

Duvar kağıdı, kırlent, nevresim, tablo, halı, kilim, fincan, tabak, lambader, perde ve daha bir çok üründe peach fuzz’un kullanıldığını göreceğiz. Mekana yakışabilecek şekilde ufak dokunuşlarla da olsa bu rengi dekorasyona dahil etmek pek tabii mümkün.

İşte 2024 yılı rengi peach fuzz un eşlik ettiği, ilham alabileceğiniz birkaç fikir…

pantone-2024-yilin-rengi-peach-fuzz

salonda-pantone-2024-peach-fuzz

peach-fuzz-nasil-kullanilir

yatak-odasinda-pantone-2024-peach-fuzz

peach-fuzz-decoration

pantone-2024-yilin-rengi-mutfak-dekorasyonu

peach-fuzz-cocuk-odasi-dekorasyonu

mutfakta-pantone-2024-peach-fuzz

Kaynaklar:

https://www.pantone.com/connect/2024-C

https://www.ecopeinture.ca/blogue/comment-ajouter-la-couleur-pantone-2023-a-votre-decor/

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close