Mutfak Halısı Nasıl Seçilmeli?

mutfak-halisi-nasil-secilir

Mutfağına daha halı seçememiş biri olarak bu yazıyı hazırlamam çok manidar 🙂 Ama benimkisi tamamen aradığımı bulamamaktan kaynaklanıyor, e biraz da zor beğeniyor olmamdan 🙂 O yüzden siz bu süre zarfında büyüklerimden dinlediğim öğütleri, arkadaşların anlattığı deneyimleri, gezdiğim onca mağazayı ve esnafla ettiğim muhabbetleri yabana atmayın.

Mutfak halısı seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda benimde naçizane söyleyeceğim bir iki kelamımı alışverişte aklınızda bulundurun.

mutfak-halisi-nasil-alinir

Mutfağınızın şekli önemli!

Mutfak halısı  seçerken mutfağınızın kare, dikdörtgen, uzun, geniş ya da dar olması gibi pek çok yapısal özelliğini göz önünde bulundurmanız gerekir. Mutfak halısı olarak yolluk mu yoksa salon halısı ebatlarında bir halı  mı alacağınızı bu belirleyecektir.

Mutfağınızın ölçüsünü almayı unutmayın!

Siz siz olun mutfağınızda kalan açık alanların ölçüsünü bilmeden mutfak halısı alışverişine çıkmayın. Aksi takdirde beğendiğiniz bir halının mutfağınıza ölçü olarak uyup uymayacağını kestirmekte zorlanabilirsiniz.

mutfak-halisi-secerken-nelere-dikkat-edilmeli

Mutfağınızdaki ön plandaki rengi aklınızda tutun!

Mutfak halısı seçerken uyumlu bir görünüm yakalamak istiyorsanız, mutfak dolaplarından mutfak gereçlerine kadar mutfağınıza hakim olan rengin hatta desenin hangisi olduğunu göz önünde bulundurarak seçimlerinizi yapmaya özen gösterin.

mutfak-halisi-secimi

Kaymaz taban şart!

Mutfak ev kazalarının en çok yaşandığı yerlerden biri. Bu yüzden mutfak halısı seçerken kaymaz tabanlı olmasına dikkat etmeliyiz.

Leke tutmama özelliği önemli!

Hanımlar için evde hayatı kolaylaştıracak her şeyin önemi çok büyük. Mutfak halısının  da leke tutmaz özelliğe sahip olanını seçmeye özen gösterirsek daha temiz bir mutfağa kolayca sahip olabiliriz.

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close