Mürdüm Rengi Ev Dekorasyonu Fikirleri

Morun iddialı bir tonu olan mürdüm rengi; doğru kullanım ile ortamı daha gösterişli ve şık hale getirebilecek güce sahiptir. Çünkü mürdüm zaten asaleti ve zenginliği simgeler. Doğru renkler ile kombinlendiğinde evinize, simgelediği zenginlik ile ihtişamı kolaylıkla yansıtacaktır. 

Özellikle mor sevenlerin ev dekorasyonunda yer vereceği mürdüm rengi; açık renklerden sıkılıp farklılık arayanlara, feminem havayı evine katmak isteyenlere ve alışılmışın dışına çıkmak isteyenlere tavsiye edilmektedir. 

Mürdüm Rengi Salon Dekorasyonu

Salona lüks bir hava katan mürdüm rengini, salonun her köşesinde rahatlıkla kullanabilir ve özellikle vurguyu daha da artırmak için oturma gruplarında bu renge yer verebilirsiniz. Fakat koltuklarınızın tamamı mürdüm rengi ise eğer, o zaman odanın ana rengini açık tonlardan yaparak odaya daha ferah ve konforlu bir hava katabilirsiniz.

Ayrıca koltuklarınızda mürdüm rengi ile açık tonlar aynı anda kullanılmışsa; o zaman duvar rengini morun açık tonlarından veya kum beji, gri ve beyazın mora çalan tonlarından kullanabilirsiniz. Salon dekorasyonu aslında ana rengin hakimiyeti altında olduğu zaman daha şık duracağıdan dolayı mürdüm rengi ile seçeceğiniz yardımcı bir renk ikilinin hoş kombin oluşturmasını sağlar. Böylece perdeler ve halı rengi mürdüm ile daha uyumlu hale gelerek, odak noktanın koltuk takımları üzerinde kalmasını sağlar.

Göz alıcı mürdüm rengi salon dekorasyonu için; mürdüm rengi perdeler ile mürdüm krem karışımı oturma grubunu kombin ederek, mor minik minik çiçekleri olan krem rengi halıyı kullanabilirsiniz. Mürdüm rengi salon dekorasyonunda yardımcı renk olarak; dore, krem kum beji, beyaz, vizon, gri ve saman rengi gibi tonlar tercih edilebilir. 

Mürdüm Rengi Mutfakta Nasıl Kullanılır?

Mutfak kadınların gün içinde en çok vakit geçirdikleri ortam olduğundan dolayı mutlaka mutfak kadınların zevkine göre dekore edilmesi gerekmektedir. Mürdüm rengi mutfak dekorasyonunda ana tema olarak mürdüm renginin mutfak dolaplarına verilmesi uygun olduğundan dolayı özellikle açık renk duvarları olan mutfağa mürdüm rengi çok yakışacaktır.

Mutfakta renk seçimi o rengin nerede nasıl kullanılacağına göre yapılmalıdır. Örneğin perde ve halıda yer verdiğiniz mürdüm rengi;  dolaplarda da olursa ortam bir anda çok kasvetli hale gelir. Fakat sadece dolaplarda kullanılır ve perdelerde açık tek renklere yer verilirse o zaman mutfak çok ihtişamlı ve asil hale gelir. O yüzden mürdüm rengi ile uyumlu olan sarı, beyaz, krem gibi renkleri mutfağınızda kullanarak farklılıklar oluşturabilirsiniz. 

Yatak Odasında Mürdüm Rengi Nasıl Kullanılır?

Yatak odası dekorasyonunda renk seçimi çok önemlidir. Çünkü günlük yorgunluğun dinlenilerek atlatılacağı ortamda kullanılan yanlış renk; kişinin ruh sağlığını olumsuz etkileyebilir. O yüzden yatak odasında mürdüm rengi gibi ağır renkler kullanılacaksa mutlaka yanında renk geçişi yumuşak olan tonlara yer verilmelidir. Bu renkler ise; krem, beyaz ve bej renkleri olabilir.

Bu bağlamda mürdüm  rengi yatak odası dekorasyonunda yatak örtüsü, perde, yatak başlığı ve halı renkleri mürdüm rengi olarak kullanılabilir. Bu şekilde dekorasyon hoşunuza gitmezse açık renklerle zenginleştirilmiş mürdüm rengi gardrop ve komidinlere yer vererek mürdüm rengini yatak odasında kullanabilirsiniz. Ayrıca perde ile halının renk uyumu göze çarpan detaylar arasında olduğundan dolayı bu ikilinin de mürdüm rengine uyan renkleri tercih edilmelidir.

Dekorasyonlarda duvar rengi mobilya seçimini etkileyen en önemli faktörlerden birisi olduğu için mürdüm rengini yatak odası duvarlarında kullanmamaya özen gösterin. Bunun yerine yumuşak renkler ile duvarlarınızı boyayarak mürdüm rengini tekstil ürünlerinde kullanarak, sıkıldığınızda farklı bir renge kolaylıkla geçebilirsiniz.

Mürdüm Dekorasyon Örnekleri

 

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close