Masif Masa ile Yemek Odası Dekorasyonu Fikirleri

masif-yemek-masasi-rustik

İçindekiler (Başlıklara tıklayarak okumak istediğiniz bölüme kolayca ulaşabilirsiniz.)

“Yemek odasında masif masa nasıl kullanılır?”a geçmeden önce “masif nedir, bir masanın masif olduğu nasıl anlaşılır” gibi akıllara takılan bir kaç soruya cevap vermek istiyorum.

masif yemek masası

Masif Nedir?

Masif, saf, işlenmemiş, ham ağaç anlamına gelmektedir. İçi oyuk ya da doldurma ya da kaplama olmayan ağaca masif denir.

Masif Yemek Masası Nasıl Yapılır?

Masif yemek masaları ise ağacın doğal görünümünü taşıyan, MDF, suntalam gibi endüstriyel bir ürün kullanılmadan el işçiliği ile yapılan masalardır.

Ağacın kendi rengini ve çizgilerini koruyan masif masalar, yemek odanızı dekore ederken tercih edebileceğiniz ana mobilyalardan biri olabilecek niteliktedir. Tabii zevkinize hitap ediyorsa…

masif masa

 

Masif Masa Nasıl Kombinlenir?

Eğer yemek odası dekorasyonunda masif masa kullanmak istiyorsanız, diğer eşyaları seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır:

  • Öncelikle masif görünümlü ile gerçek masifi ayırt edebilmeniz için ön araştırma yapın. Aksi takdirde gerçek olmayan bir masif masaya değerinin üstünde ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz.
  • Çıkış noktanızı masif yemek masası olarak belirleyin. Çünkü alışveriş esnasında farklı ve sonuç olarak da yanlış seçimler yapabilirsiniz.
  • Masif, daha çok country ve endüstriyel dekorasyon tarzına hitap eden bir  malzeme olduğu için masanızı tamamlayıcı ürünleri bu iki tarzdan herhangi birinden tercih edebilirsiniz.
  • Masif masa ile metal aydınlatmaları kolayca kombinleyebilirsiniz.
  • Özellikle masif masaların görünümüne yakın olan eskitilmiş ve ferforje ürünleri kullanarak tamamlayıcı bir yemek odası dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Masif Masa ve Yemek Odası Fikirleri

Yazılı olarak bahsedildiğinde akıllarda çok iyi şekillenmediğini en iyi bilenlerden biriyim. Bu sebeple size masif yemek masası ile dekore edilmiş alanlardan birçok fikir vermeye çalışacağım görseller üzerinden.

masif yemek masası modelleri

masif nedir

masif madsa modelleri

masif masa modelleri

masif masa yemek odası

ağaç yemek masası

ağaç masa

rustik masif yemek masası

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close