Kuru Dallardan Yılbaşı Ağacı Yapımı

Duvara asıp süsleyebileceğiniz orijinal bir yılbaşı ağacı yapmaya ne dersiniz? Yapılışı oldukça kolay ve malzemeler de bir o kadar ucuz. Hazır yeni yıla girmeye az bir zaman kalmışken hâlâ çam ağacı alıp süslemediyseniz, bence hiç boşuna masraf yapmayın 🙂

Bir doğa yürüyüşüne çıkın budanmış ya da kırılıp kopmuş ağaç dallarını toplayın. Size harika bir yılbaşı yapımı anlatacağım. Üstelik videolu falan 🙂

Kuru Dallardan Yılbaşı Ağacı Nasıl Yapılır?

Malzemeler: 

  • Farklı boylarda ağaç dalları
  • Yılbaşı ağacı süsleri
  • Hasır ip
  • Makas

Yapılışı: 

Yılbaşı ağacınızı asacağınız duvarın ölçüsüne uygun bir şekilde kuru dalları kesin. Ben testere yardımı ile kestim. En alttaki en uzun dalı 80 cm olarak belirledim. Üçgen şeklini yani çam ağacı şeklini elde etmek için dalları 10’ar cm kısaltarak en  tepedeki dalımı 10 cm olacak şekilde ağacımın taslağında kullanacağım dalları hazırladım. 

Daha sonra hasır ip yardımı ile kenarlarından tüm dalları birbirine bağladım. Ancak sağlam olması için iplerin geçtiği yerleri tekrardan bağlayarak ipi iyice sabitledim. 

Ardından kuru dallardan oluşan yılbaşı ağacımı duvara astım ve süslemeye başladım. Son olarak led ışığı etrafına dolayarak yılbaşı ağacını tamamladım. 

Umarım doğal malzemeler kullanarak yaptığım bu basit ve ucuz yılbaşı ağacını beğenmişsinizdir 🙂 Beğenmediyseniz farklı farklı yılbaşı ağacı fikirleri için ilgili yazımı da okuyabilirsiniz. (yeni sekmede açılır)”>yılbaşı ağacı fikirleri için ilgili yazımı da okuyabilirsiniz.

https://www.dekorolog.com/agacsiz-yilbasi-agaci-yapalim-mi
 
https://www.dekorolog.com/duvari-yilbasi-agaci-gibi-susleyin
 
 

Şimdiden hepinize mutlu seneler. 

Her şey gönlünüzce olsun <3

 

 

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close