Küçük Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Gelişen kent yaşamı ile evlerin giderek küçülen metrekarelerinden balkonlarda nasibini alıyor. Hatta bazen evlerde balkon bulmak bile zorlaşıyor. Ama küçük de olsa balkonu olanlar bu sefer de bu küçük balkonu nasıl dekore edeceğini bilemiyor. Bu sebeple sizin için birbirinden güzel küçük balkon fikirleri derledim. 🙂

Önümüzde keyif yapılacak koca bir yaz varken bence balkon dekorasyonu konuşmanın tam zamanı. Balkonunuz dar uzun bile olsa.
Tabii balkonumuz küçükse o zaman daha akıllıca dekorasyon önerilerine ihtiyacımız olabilir.
O zaman dapdaracık balkonlarda bile nasıl keyif yapılır, küçük balkon dekorasyonu nasıl olmalıdır hep birlikte bakalım. 🙂

Küçük Balkona Katlanır Masa Sandalye

Küçük bir balkonda iki kişilik keyifli bir köşe… Katlanır yuvarlak bir masa… Renk olarak daha geniş algısı yaratılmak için beyaz kullanılmış.
Dar bir balkon… Yine katlanır sandalye ve masa takımı seçilmiş ama bu sefer renk olarak tercih edilmiş. Saksılar balkon demirlerine asılarak yerden tasarruf edilmiş.

Tek Kişilik Balkon: Saksılar Demirlere Minder Yere

Bence bu balkon tek kişilik olarak tanımlanabilir ama yine de iyi değerlendirilmiş. Zemin yumaşak bir minderle rahat bir oturma alanına dönüştürülmüş. Sırtınızı yaslayacağınız yastıklar kullanılmış ve saksılar balkon demirlerine dışarıda duracak şekilde asılmış.

Balkon Küçükse Duvarları Değerlendirin

Çiçekleri çok seviyorsanız, ama balkonunuz ufaksa saksılar için iyi bir çözüm de onları duvaraya asmak. Ya da duvara raf yapıp bu rafların üzerine saksı ve diğer aksesuarları yerleştirmek.

Küçük Balkona Fonksiyonel Mobilyalar

Bir balkon küçük diye sıkıcı olmak zorunda değil. Renkli bir dekorasyonu tercih edip herkesin bayılacağı bir balkona da sahip olabilirsiniz. Tıpkı örnekte olduğu gibi. Üst üste geçebilen taburelerin yerden tasarruf etmekte önemli olduğunun da altını çizelim. 😉

Şık Bir Küçük Balkon Dekorasyonu

Siyah ve beyazın uyumu, bu küçük balkonda da kendini gösteriyor. Katlanır sehpa ve sandalye ahşap tercih edilmiş. Siz de doğal ve sade bir balkon dekorasyonu için ahşabın gücünden faydalanabilirsiniz.

Küçük Balkonlarda Sedirle Daha Çok Oturacak Yer ve Depolama Alanı

Balkonun bir köşesine sedir yapmak da küçük balkonlar için iyi bir çözüm. Bu sayede daha fazla oturacak yere sahip olabilirsiniz. Belki uzanıp keyif bile yapabilirsinz. Ayrıca sedirleri depolama alanı olarak da değerlendirebilirsiniz.

Ve… Birbirinden Güzel Küçük Balkon Dekorasyon Fikirleri

Sarı – siyah renklerin kullanıldığı bu küçük balkonda da daha dar mobilyalar kullanılmış ve renklerin yarattığı tezatlıktan yararlanılarak ilgi odağı eşyalara kaydırılmış.
Kısacası balkonunuz küçük diye üzülmeyin ve küçük şeylerle de mutlu olmanın bir yolu olduğunu asla unutmayın. 🙂

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

2 yorum

Dekorasyon önerileri  -  Haziran 22, 2019 / 3:49 am

Hocam çok değerli balkon dekorasyonu yazısı olmuş elinize emeğinize sağlık. Bende dekorasyon önerileri yazdığım bloguma sizleri beklerim.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close