Kendi Patchwork Halınızı Yapmak İster misiniz?

Patchwork modası evlerdeki etkisini sürdürmeye devam ediyor. Örtülerde, perdelerde ve tabii ki halılarda patchwork tekniği kullanılıyor ve son trendi yakından takip eden biz kadınlar ufak da olsa bu güzel tekniğin eşsiz eserlerine evde yer vermek istiyoruz. Ama bazen modaya ayak uydurmak pahalı olabiliyor. :/
Biz en iyisi bütçemizi sarsmadan kendi yeteneklerimizi kullanarak patchwork modasını eve nasıl taşırız ona bir bakalım. İsterseniz patchworkün en çok kullanıldığı halılardan işe başlayalım.
Kendi patchwork halımızı nasıl yaparız birkaç örnekle açıklayalım:
Eskiyen kotlarımızı kullanarak çok modern bir patchwork halı yapabiliriz. Farklı tonlardaki mavi jeanleri kesip biçip ve özenle dikerek orijinal bir patchwork halı sahibi olabiliriz. 😉
Azimliysek ve örgü örmeyi biliyorsak, biraz zaman harcayarak farklı motifli örgüler örerek ve tabii sonra onları birleştirerek el emeği göz nuru bir patchwork halı yapabiliriz.
Farklı renk ve desenlerdeki kilimlerinizi bir araya getirerek de otantik bir patchwork halı yapabilirsiniz.
Biraz meşakatli bir süreç olsa da sonunda elde edeceğiniz görüntüyü yere sermeye bile kıyamayabilirsiniz. 🙂
Bence ufak bir denemeyle işe başlayın. Ortaya çıkan sonucu görünce zevkle devam edeceksiniz zaten. 😉
Haydi kolay gelsin.

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

1 Yorum

aysenuuur  -  Nisan 23, 2014 / 3:55 pm

dekorolog yetkililerini tebrik etmek istiyorum gerçekten sitenizde gezmek çok eğlenceli çok güzel fotoğraflarınız var,ben size alışveriş yaptığım ve ürünlerinden çok memnun kaldığım http://www.dekofest.com sitesini tavsiye ediyorum ürünleri gerçekten hem tasarım harikası hemde kendileri ürettiğinden dolayı siitenizi ziyaret eden herkese çok faydalı bir paylaşım yapmış olursunuz,başarılarınızın devamını dilerim.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close