“Interior Twin”in Ev Dekorasyonu Nasıl? – #BloggerEvleri

Yabancı dekorasyon bloggerları ile yaptığım röportajlara bir yenisi daha eklendi 🙂

Biliyorsunuz, onlar bizden daha cesur ve özgür oluyor dekorasyon konusunda. Markalara ulaşılabilirlikleri daha kolay oluyor, evlerini dekore ederken ailelerinin etkisi altında çok kalmıyorlar. 🙂

Bu yüzden #BloggerEvleri köşesinde yabancı bloggerlara yer verdikçe, ilham alacağımız daha fazla şey olacağına inanıyorum. Umarım siz de benimle aynı fikirdesinizdir 🙂

Hollandalı blogger Ilse, beni kırmayıp sorularımı yanıtladı. Gerçi sorular belli. #BloggerEvleri’nde amaç aynı sorulara ne kadar farklı yanıtlar alabileceğimizi görmek, yeni yeni dekorasyon stillerini keşfederken, hikayeleri de öğrenmek.

İsterseniz hemen Ilse’nin dekorasyon bloggerı olma hikayesine geçelim.

Bize biraz kendinden bahseder misin?

İsmim Ilse. 32 yaşındayım, kocam Jasper ve köpeğim Jackie ile beraber Arnhem, Hollanda’da yaşıyoruz.  Stilist ve dekorasyon bloggerı olarak çalışıyorum.

Blog yazmaya nasıl ve neden başladın?

Yaklaşık 1 yıl önce blog yazmaya başladım. Bloğa başlamadan önce Instagram’da aktiftim, ama sadece bir fotoğraftan daha fazlasını yapmak istedim. Fotoğrafın arkasındaki hikayeyi paylaşmak istedim, bana ilham veren şeyleri ve bu projeyi nasıl yaptığımı… Bu blog bana fotoğrafın arkasındaki hikayeyi paylaşmak için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Hikayeler güzeldir 🙂 Benim de blog yazmamdaki en büyük sebeplerden biri bu: Hikaye!

 

Evini dekore ederken etkilendiğin bir tarz oldu mu?

Değişik stillerin beraber kombin edilmesini beğeniyorum. İskandinav stilini gerçekten çok seviyorum, ama endüstriyel tarzı da beğeniyorum. Ek olarak renklere de bayılıyorum! Bu üçünü kendi tarzımda kombin etmeye çalışıyorum.

Ben de aynıyım 🙂 Sanırım bizim tarzımız eklektik.

Dekorasyon aşamasında bir uzmandan destek aldın mı?

Birçok dergi, Instagram, Pinterest ve diğer bloglardan ilham aldım. Bunları kendi fikirlerimle harmanlayarak kendi evimi dekore ettim ve dekore etmeye devam ediyorum.

Bazı zamanlarda kocam da yalnız başıma yapamadığım projelerde bana yardım ediyor. 🙂

Ah şu kocalar olmasa 🙂

Evin en sevdiğin köşesi hangisi?

En sevdiğim köşe kesinlikle kanepe! Zamanımızın çoğunu orada geçiriyoruz. Kanepe mükemmel duruyor ve günün sonunda burada oturarak, tüm gün neler yaptığımızı konuşuyor ve TV izliyoruz.

En sevmediğin yeri hangisi?

Misafir odası hâlâ dekore edilmemiş durumda ve çok dağınık. Şu an benim yapacak listemde en üst sırada ama şu an için bu odayı beğenmiyorum.

Evine aldığın eşyalardan memnun musun?

Evet, çok memnunum. Evimizde ikinci el ve uygun fiyatlı mobilyaların bir karışımı var. Her mobilya beklentimizi karşılıyor. Uygun fiyatlı mobilyalar aynı kaliteye sahip değiller, uzun ömürlü olmuyorlar ama çok fazla para harcamadığımız için umursamıyoruz.

Çok para ödense bile eşyalar umursanmamalı bence 🙂 Tabii manevi bir değer yüklenmediyse onlar.

Hangi markalar var evinde?

Evimizde çok sayıda marka bulunuyor. Tüm mobilyaları aynı mağazadan almayı sevmediğim için, hepsini farklı yerlerden aldık. Örnek olarak, Hay, Zuiver, IKEA, HK Living, Muuto ve BoxWorx gibi markalardan mobilyalarım var. Ayrıca bilinmeyen küçük mağazalardan da alışveriş yapmayı seviyorum.

Peki en beğendiğin marka/lar hangisi?

HAY is my favorite design brand. IKEA, I like the most for budget shopping.

Evine en son ne aldın?

Geçen hafta yeni bir sandalye satın aldım, halen gönderilmesini sabırsızlıkla bekliyorum!

İyi günlerde kullan 🙂

Evlerini dekore edeceklere ne gibi tavsiyelerin var?

Her şeyi aynı mağazadan satın almasınlar. Farklı mağazalara ve markalara göz atıp onları mutlu eden mobilyaları satın alsınlar.

Katılıyorum. Aynı markadan çıkmış, her şeyin takım olduğu bir ev hiç benlik değil.

Kimleri takip ediyorsun dekorasyon alanında?

Birçok farklı tasarımcıyı takip ediyorum. Örneğin, Hollandalı tasarımcıları ve Binti Home, Boxworx, Zuiver ve LoftLoft gibi markaları beğeniyorum. Ama eminim keşfedecek daha çok şey var…

Son olarak seni nerelerden takip edebiliriz?

Interior Twin’in blog adresi:  www.interiortwin.com

Instagram sayfası: www.instagram.com/ilsevanelleswijk

Facebook sayfası: www.facebook.com/interiortwin

***

Evinin kapılarını bize açtığın için çok teşekkürler Ilse 🙂

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close