Ev Dekorasyonunda Fuşya Detaylar

Bana en sevdiğin renk hangisi diye sorsanız hiç düşünmeden “fuşya” derim. 🙂 Mutlu olmamı sağlayan ender şeylerden biri bu renk. O yüzden evimde de mutlaka fuşya rengini kullanacağım. Ya perdelerde, ya koltuklardan birinde, ya da hepsinde birden. 🙂

O zaman buyrun fuşya detayları nasıl kullanabileceğimize dair  fikirlere açılan fuşya renkli kapıdan  birlikte mutlu bir başlangıç yapalım. 🙂
Evin içi hakkında ipucu veren  dış mekan tasarımlarını severim ben. Bu fuşya kapı ve panjurlar da buna çok iyi örnek.
Kapıdan girdiniz ve holde fuşya bir ayrıntı görmek istiyorsunuz. O zaman aynaya her baktığınızda kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak bu pozitif rengi ayna çerçevesinde kullanabilirsiniz.
Klasik detaylarla fuşya gibi canlı bir rengi de son derece uyumlu bir şekilde kombine etmeniz mümkün. Fuşya desenli bir duvar kağıdı ve yine aynı renk koltuğun yer aldığı bu salonda kendinizi özel hissedeceksiniz.
Fuşyanın iddialı bir tonu… Ama yine de cesaret gösterip kitaplığınızı bu renge boyayabilirsiniz, öyle değil mi? Bu güzelliğe değer diye düşünüyorum.
Gayet sade döşenmiş ve siyahla beyazın ağırlıkta olduğu bu salona fuşya renkteki koltuk enerji veriyor. Salonun kalbi sanki bu koltuk.
Zeminde kullanmak için oldukça iddialı bir renktir fuşya. Ama bakın ne kadar da güzel durmuş. 🙂 Özellikle mutfağınızda tercih edebileceğiniz bu rengi, beyaz mobilyalarla kombine ederek ortaya şirin bir görüntü çıkartabilirsiniz.
Sandalyelerinizi fuşya renge boyayabilirsiniz ya da o renkte alabilirsiniz. 🙂
Resim çerçevelerinizi fuşyaya boyayarak salonda farklı bir hava yaratabilirsiniz.
TV üntesini ve halınızı fuşya renkte seçebilirsiniz.
Ve…
Çok daha cesur davranarak evinizin bir duvarını fuşyaya boyayıp farklı renkteki duvar süsleri ile evnizde ayrı bir köşe yaratabilirsiniz. Özel bir köşe…
Lambader  ve abajurunuzda fuşya detaylara yer vererek evinizdeki perde, yastık ve halı gibi nesnelerdeki renk geçişine yardımcı olabilirsiniz.
Şifonyerinizi diğer mobilyalardan aykırı bir renk, yani fuşya seçerek tüm dikkatleri tek bir noktada toplayabilirsiniz.
Bol fuşyalı günler geçirmeniz dileğiyle. Hoşça kalın. 🙂

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close