Ersin ile Çatı Katında Dekorasyon Üzerine Eğlenceli Bir Sohbet – #BloggerEvleri

#BloggerEvleri röportajları tüm hızıyla devam ediyor…

Sırada tanıyınca sizin de çok seveceğinize inandığım biri var. Kim mi? “If you want to be all” bloğunun sahibi Ersin.

Kendisi aynı zamanda bu bölümün ilk erkek konuğu. 🙂 Ama bu alanda benim diyen kadına taş çıkartacak bir yeteneğe sahip.

O kendin yap projeleri hele…

Röportaj boyunca göreceğiniz fotoğrafların hemen hepsinde onun kendi elleriyle yaptığı bir şey mutlaka var.

Ben yine fazla uzattım. Sorulara geçiyorum hemen. Ama siz cevaplara odaklanın. Çok subliminal mesajlar var çok… 🙂

Hadi bize biraz kendinden bahset, Ersin 🙂
25 Yaşında,  merak duygusu fazla gelişen ve her şeyi kendi yapma isteği ile dolup taşan biriyim. Bursa’da doğdum ve Bursa’da yaşıyorum. Okul döneminde başlayan çalışma serüvenim, 6 yıldır mali-finans sektörüyle beraber proje bazlı tasarımcı olarak serbest zamanlı bir şekilde devam ediyor.

En güzel çalışma şekli ve benim de zamanı gelince yapmak istediğim şey. Zaten bir gün herkes freelancer olacak. Olmalı da 🙂 Sen ne güzel başarmışsın bile bunu.

Peki blog yazma serüvenin nasıl başladı? 
Aslında blog yazmaya başlamadan öncede, kendi yaşam alanımı sürekli güzelleştirme çalışmalarım vardı. Bunlar için araştırmalar yapar ve ortaya bir şeyler çıkarmayı severdim. Fakat dekorasyon bloğu açmama etken olan nspirationsathome.blogspot.com blog sahibesi Emel Hanım ile tanışmam oldu.


İnternette rastlayıp bir proje hakkında bilgi almak için mail atmıştım, kendisi de çok içten bir şekilde cevap vermişti. Bir şeyler yaptığımı söyleyince bir blog açmam gerektiğini söylemişti. Ben de birkaç ay sonra 2014 Mayıs’ta ifyouwanttobeal blog hesabını açarak, üç buçuk yıldır keyifle ilham vermeye çalıştığım bir bloğa sahip oldum.


İyi ki o maili atmışsın Emel Hanım’a 🙂

Cevabını tahmin edebiliyorum ama yine de soracağım 🙂 Uzman desteği aldın mı dekorasyon aşamasında?
Aleyna Tilki’ye bağlamak istemiyorum, ancak doğduğumdan beri görsele takıntılı biriydim. 🙂 Çevremde görmek istediğim, yaşamıma aldığım ne varsa o içten gelen duygu ile yaptım. O yüzden dekorasyonumun uzmanı içimdeki o gusto diyebilirim.

O sen olsan bari diyorum başka bir şey demiyorum 😀

Gelelim seviyor sevmiyor kısmına… Ersin evde en çok hangi köşeyi seviyor?
Evimde en sevdiğim köşe diye bir şey yok aslında, ancak yatak odamın ışık süzmeleri öğleden sonra o kadar güzel oluyor ki, fotoğraf çekmeyi çok seviyorum!

Şekil A’da göründüğü gibi yani diyorsun 🙂

Şekil 3A

En sevmediğin yer hangisi, peki?
Salonumun önünde kapalı bir teras var, bundan dolayı ışığı az. Kapalı havalarda o karanlık ortam beni mutsuz edebiliyor. Şimdilik bolca lokal aydınlatma ile olayı keyifli hale getirsem de gelecek dönemlerde orası ile ilgili de planlarım var. 🙂

Merakla bekliyorum 🙂

Evine aldığın eşyalardan memnun musun, Ersin? 
Eve ilk taşındığımda; bir yatak, bir gardırop, birkaç aydınlatma, bir koltuk ve iki berjer alıp, kalan eşya alımını zamana bırakmıştım.

Çok mantıklı bir hareket.

Şimdi bakıldığında oldukça ekonomik bir eve sahibim diyebilirim, çünkü eşyaların çoğu elimden çıktı. Biraz bloğumun misyonu ile alakalıydı bu durum.- İnsanlar sadece görüp beğenmekle kalmasın, biraz emekle kendi evlerini kendileri inşa etsinlerdi.- Şimdilik satın aldığım, yenilediğim ve tasarlayıp yaptırdığım her şeyden çok memnunum.

Hangi markalar var evinde?
Ikea benimde vazgeçilmezlerim arasında, bunun yanında H&M Home, Mudo Concept, Zara Home, Paşabahçe, Create & Barrel Madame Coco, Altıncı Cadde ve aklıma gelmeyen birçok marka ve mağaza var.
 

Bir de en beğendiğin marka/lar hangisi diye sorsam…
Benim için en başarılısı şu an için H&M Home, Ikea, Zara Home ve Mudo.
Geçen incelediğimde fark ettim, LCW Home’da gelecek vaat eden markalar arasında diyebilirim, uygun ve güzel tekstil ürünleri var.

 

 

Röportajın en merak edilen sorusuna geldi sıra 🙂 Evine en son ne aldın?
Zara Home’dan bombeli bir ayna. 🙂

Evlerini dekore edeceklere ne gibi tavsiyeler vermek istersin?
Benim bu konudaki en büyük tavsiyem, bu işi zamana yaymaları. Çünkü ani kararlar sonraki zamanlarda pişmanlıklara yol açabiliyor. : ) İkinci tavsiyem ise; evleri direkt trendlere göre değil, trendleri evlere ve kişisel zevklere göre şekillendirip dizayn etmeleri. 

Kimleri takip ediyorsun dekorasyon alanında? 
Mimar olarak en çok ilham aldığım ve güncel zamanda faaliyet gösteren Esat Fişek. Dekorasyon olarak ise yerli hesaplarda kimi söylesem unuttuklarıma haksızlık olur. Herhangi birimizi instagramdan takip ettiğinizde, keşfet kısmında muhakkak diğerimiz çıkıyoruzdur.

Yabancı olarak düzenli takip edebildiğim bir site olduğunu da çok söyleyemem çünkü internet kocaman bir dünya; Pinterest, Behance, Apartmenttherapy, Blogger ve Blogvin panoma düşen ve gözümü alan ne varsa zaman buldukça açıp bakmayı seviyorum. : )

Son olarak seni nerelerden takip edebiliriz?

ifyouwanttobeall.blogspot.com.tr blog hesabımdan ve @ifyouwanttobeall Instagram hesabımdan takip edebilirsiniz.

***

Bana ve tabii ki dekorolog.com okuyucularına bu güzel çatı katının kapılarını açtığın ve zaman ayırıp Blogger Evleri röportajlarında yer almayı kabul ettiğin için çok teşekkürler tekrardan Ersin.

Hoşça kal 🙂

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

2 yorum

Ersin DOGAN  -  Kasım 13, 2017 / 7:43 am

Burada olmak benim içinde çok keyifliydi. 🙂

Sevgiler!

Iskandinav Evim  -  Kasım 21, 2017 / 11:25 am

Ersin’in evine ve tarzına bayılıyorum, üzün süre takipteyim. sevgiler

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close