Düğün Mekanını Seçtiniz mi?

Nişanı geri de bıraktığımıza göre “dekorolog”un gündeminde bir süre düğünler olacak 🙂

Ben kendi düğünüm için karar vermeye çalışırken araştıracağım, yeni şeyler öğreneceğim, onları sizlerle paylaşacağım. Umarım bu süreçte sıkılmaz benim tatlı telaşlarıma ortak olursunuz. 🙂

O zaman ilk önemli konuyla başlıyorum. Düğün mekanımız neresi olsun? Aslında biz kararımızı verdik. 🙂 Daha net olmasa da yazının sonunda size de açıklayacağım 🙂

Ama önce isterseniz düğün mekanı alternatifi olarak neler var elimizde bir bakalım:

Salon Düğünü:

Evet, bildiğini düğün salonu. 🙂 Sadece bu iş için yapılmış salonlar. Masa, sandalye, süslemeler, orkestra, yemekler, pasta… Her şey hazır. Üstelik kapalı bir mekan olduğu için sonbahar ve kış düğünleri için de uygun.
Ancak hayallerinizin çok daha farklı olduğunu biliyorum. O yüzden devam ediyorum:)

Havuzbaşı Düğünü

Havuzbaşında yemekli bir düğün şık bir tercih. Üstelik gece ışığın su üzerindeki yansımaları hayalinizdeki atmosferi gerçeğe dönüştürmenize yardımcı olabilir. O yüzden havuzbaşında evlenme fikrini bir düşünün derim.

Kır Düğünü

Ancak gece değil de gündüz düğün yapmayı düşünüyorsanız, o zaman kendinizi kırlara atabilirsiniz 🙂 Yeşilliklerin içinde bembeyaz gelinliğinizle salına salına yürüyorsunuz… Güneş tüm güzelliğinizi vurguluyor. Bu harika sahneler için bile kır düğünü yapılabilir öyle değil mi? 🙂

Kumsal – Plaj Düğünü

Türkiye’de yaygın değil kumsalda düğün yapmak. Ancak kulağa hoş geliyor ve farklı ülkelerde yapılan kumsal düğünlerini görünce insanın içi gidiyor. 🙂 Deniz, kum, güneş derken balayı düğün günü başlayı veriyor 🙂

Otel Düğünü

Düğün mekanı olarak oteller de en çok tercih edilen yerler arasında. Otellerin balo salonları şık bir düğün için iyi bir seçim olabilir. Üstelik farklı bir şehirde yapıyorsanız düğünü konaklama için de mantıklı olacaktır düğün mekanını otel olarak belirlemek.

Restoran Düğünü

Aile arasında ya da sevdiklerinizle  keyifli bir yemek eşliğinde sessiz sakin bir düğün düşünüyorsanız, kaliteli bir restoranı tercih edebilirsiniz.

 Tekne Düğünü:

İstanbul’daysanız düğünde son trendin tekne düğünleri olduğunu söyleyebilirim. Hatta ben de bir ara tekne düğünü hayalleri kuruyordum, ancak sonrasında o kadar da iyi bir fikir olmadığını fark ettim. Denizin ortasındasınız  ve tekne limana yanaşmadan kaçış yok 🙂 Bu haksızlık, üstelik acil bir durum da olabilir öyle değil mi?

 Tarihi Mekanlar

Yerebatan Sarnıcı, Esma Sultan Yalısı, Malta Köşkü, Sait Halim Paşa Yalısı… İstanbul’da tarihi bir mekanda düğün yapmak istiyorsanız bu seçenekleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Tabii bu tarihi mekanlara farklı yerler de eklenebilir. Bu özel mekanların kendilerine has atmosferini düşünürsek hiç bir dekorasyona gerek kalmadan hayal gibi bir düğüne ev sahipliği yapacaklarına emin olabilirsiniz.

Gelelim bizim düğün mekanımıza 🙂 Denize aşık biri olarak ben ve beni mutlu etmek için her şeyi yapan Mehmet, kumsal düğünü yapma yolunda şansımızı zorluyoruz. 🙂 Henüz kesin bir yerle anlaşmadık  ama Kilyos’taki özel beachlerle konuyu ciddi bir şekilde görüşüyoruz.

Son durumdan sizi de haberdar edeceğim. Şimdilik hoşça kalın 🙂

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close