Dikey Bahçe Sistemleri için Hizmet Alabileceğiniz En Doğru Adres

İçindekiler (Başlıklara tıklayarak okumak istediğiniz bölüme kolayca ulaşabilirsiniz.)

Dikey Bahçe sistemleri; bilhassa son yıllarda birçok yaşam alanında karşımıza çıkıyor. Hidroponik sayesinde dikey olarak askıya alınmış bir panelde bitki yetiştirilmesi için kullanılan bir teknik olan dikey bahçe; bağımsız bir yapı olmasının yanı sıra istenildiği takdirde herhangi bir duvara da tutturulabilir.


Dikey bahçe; yakın zamanda popüler olmaya başlasa da kullanımı çok eski uygarlıklar dönemine kadar uzanmaktadır. Yaşam alanında modern dikey bahçeye yer verenlerin son derece avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü, dikey bahçeler, uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Bunun yanı sıra, bilhassa kurum ve kuruluşların dikey bahçelere yer vermesi; potansiyel müşterilerine doğaya ne kadar saygı duyduklarını göstermeleri bakımından önemli bir referans olacaktır.

Siz de yaşam alanınızda dikey bahçe olsun istiyorsanız vakit kaybetmeden Art Wall Moss’a başvuru yapmalısınız. Art Wall Moss; sunmuş olduğu fırsatlar ile dikey bahçe sistemlerine hem kaliteli hem de ekonomik olarak ulaşmanızı sağlıyor. Beş yıl garantili hizmet sunmasının yanı sıra tüm Türkiye’ye hizmet verdiğini de ifade etmeliyiz. Bir başka deyişle, Türkiye’nin neresinde olursanız olun, Art Wall Moss’un dikey bahçe sistemlerini yaşam alanınıza taşıyabilirsiniz. Ücretsiz keşif, tasarım ve çizim desteği de Art Wall Moss’u öne çıkaran detaylardan bir diğeri! Siz de Art Wall Moss’tan hizmet almayı tercih ediyorsanız 0552 635 78 89 numarası üzerinden irtibat kurabilirsiniz.

Dikey Bahçelerin Avantajları

Dikey bahçenin birçok avantajı bulunur. Her şeyden önce, sıvı haldeki suyu kullanarak su buharına dönüştürüp havayı serinletme gibi bir etkisi vardır. Trafik gürültüsü, ani sıcaklık değişimleri, kentsel ısı adacıkları gibi etmenlerin azalmasına dolaylı da olsa katkı sağlar. Dikey bahçelerin en büyük avantajlarından birisi de yerden tasarruf sağlaması noktasında olmaktadır. Bir başka deyişle, en dar alanlarda dahi yüzlerce bitkiyle orman etkisi yaratmasıyla meşhurdur.

Dikey bahçelerin toplumsal faydaları da vardır. Fiziksel ve zihinsel sağlık üzerinde olumlu etkilerinin olduğu yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. Betonların, binaların, alışveriş merkezlerinin ve yolların yaratmış olduğu negatif havayı sıfırlama noktasında dikey bahçeler başarılı olmaktadır. Bunun yanı sıra, bir yaşam alanında dikey bahçe bulunması; söz konusu yaşam alanının ekonomik değerini en az yüzde yirmi arttırmaktadır. Bina, rezidans ve diğer mimari yapıların çehresini yumuşatan dikey bahçeler; bu yapılara doğal ve samimi bir hava katar.

Yosun Duvar İçin de En Doğru Adres Art Wall Moss!

Yosun duvar ile dilediğiniz her yer yeşil oluyor” cümlesini duyduğunuz zaman size inandırıcı gelmeyebilir! Ancak, Art Wall Moss; dikey bahçe sistemlerinin yanı sıra yosun duvar uygulamaları ile de yaşam alanlarınızın yemyeşil olmasına katkı sağlıyor. Doğal yosun malzemesinin herhangi bir işleme tabi tutulmadan, su, ışık ve ısı ihtiyacı hissetmeden, uzun süreli olarak doğal görünümünü sağlayarak tasarlandığı dekoratif uygulamaya yosun duvar adı verilir.

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close