“Dekonext”in Ev Dekorasyonu Nasıl? – #BloggerEvleri

Instagram’da @dekonext olarak takip edebileceğiniz Yeliz Aras, #BloggerEvleri‘ne konuk oldu. 🙂

Kendisi oldukça sade ve modern bir ev oluşturmuş kendisi ve ailesi için. Ancak İskandinav stiline bir adım daha yakın duran Yeliz Hanım’ın dekorasyon hakkındaki düşüncelerini, evini nasıl dizayn ettiğini, Instagram’da paylaşımlar yapmaya başlama hikayesini ve daha birçok şeyi kendi ağzından dinleyelim isterseniz. Sözü Yeliz Hanıma bırakıyorum 🙂

 • Bize biraz kendinden bahseder misin?

Ben Yeliz Aras. İstanbul’da yaşayan bir İzmirliyim. Evliyim ve 12 yaşında 1 çocuk annesiyim. Bir de Gilda adında bir kedim var.

 • Sosyal medyada/Instagram’da evinle ilgili paylaşımlar yapmaya nasıl ve neden başladın?

Aslında her şey sevgili arkadaşım Tacihan Yongacı’nın geri dönüşüm kursuna gitmemle başladı. Sonra Instagram’da takip ettiğim dekorasyon sayfaları ilgimi çekti. Ben de  evimle ilgili paylaşımlar yapmaya başladım. Bir süre sonra sayfam, hayatımın vazgeçilmez önemli bir parçası haline geldi.

 • Evini dekore ederken etkilendiğin bir tarz oldu mu?

Uzun yıllardır dekorasyon dergileri ve İnternet sitelerinden dekorasyondaki gelişmeleri takip etmekteyim. İskandinav ve art-deco tarzını beğeniyorum. Sonuçta evimin son hali de bu tarza oldukça yakın.

 • Dekorasyon aşamasında bir uzmandan destek aldın mı?

Hayır. Tamamen kendi sevdiğim parçaları bir araya getirdim.

 • Evin en sevdiğin köşesi hangisi?

Salonumun tarzını beğeniyorum. Takipçilerim de beğendiklerini söylüyor.

 • En sevmediğin yeri hangisi?

Evimin her köşesine yoğun emek verdiğim için sevmediğim bir yer olmadığını düşünüyorum.

 • Evine aldığın eşyalardan memnun musun? Kullanım, kalite, fiyat vb. açıdan.

Evet memnunum. Günlük kullanımda rahat olan aynı zamanda eve bir kişilik katan mobilya seçimlerim oldu. Önemli olan kendimi evimde iyi ve mutlu hissediyor olmam.

Bu arada ben de koltuklarınızı çok beğendim. Söylemeden geçemeyeceğim 🙂

 • Hangi markalar var evinde?

Koltuk ve yatak odası takımım İnegöl’den. Masa,sandalye, orta ve yan  sehpalar Tuna Ev. Kütüphanem ve yatak odası dolapları özel yapım. Aksesuarlarımı ise genellikle Instagram üzerinden arkadaşlarımdan alıyorum.

 • Peki en beğendiğin marka/lar hangisi?

Ahşapın sıcaklığı ve modernin dinamizmini seviyorum. Bu nedenle Mudo, Lazzoni ve Tuna Ev markaları tercihlerim arasında.

 • Evine en son ne aldın?

En son Ikea’dan palmiye çiçeği ve sepeti aldım. Evime de çok yakıştı. Takipçilerimden de yüksek beğeni topladı.

 • Evlerini dekore edeceklere ne gibi tavsiyelerin var?

Öncelikle kendilerini nasıl mutlu ve huzurlu hissedeceklerse o şekilde bir tarza yönelmelerini öneririm. Her şeyi aynı yerden takım takım almaktansa farklı objeleri bir arada harmanlayarak kendi yorumlarını katmalarını öneririm. Bu insanı daha mutlu ediyor.

 • Kimleri takip ediyorsun dekorasyon alanında? Marka, mimar, websitesi, sosyal medya hesabı vb.

Başta sevgili arkadaşım ve komşum @dekotrend Tacihan Yongacı, @dekorasyon Aysun Karaalioğlu, @gülce0606 Gülseren Akça Göçer ve @gizemliev Gizem Hn. beğenerek takip ettiğim sayfalar.

 • Son olarak seni nerelerden takip edebiliriz?

Beni Instagram adresim @dekonext Yeliz Aras sayfamdan takip edebilirsiniz.

 

 Dekorolog.com takipçileri için zaman ayırıp bizlerle dekorasyon hakkındaki görüşlerini ve o güzel evinin fotoğraflarını paylaştığın için çok teşekkürler “dekonext” 🙂

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close