Çeyiz Listesi: Güncel Eksiksiz 2024 Çeyiz Listesi

Düğün hazırlıkları başladıysa, yeni evleneceklerin de çeyiz hazırlama telaşı artmaya başlamış demektir. Bu telaş kimi zaman bazı şeylerin unutulmasına neden olabilir. İşte bu yüzden yeni gelinlerin müstakbel eşleri ya da aile büyükleri ile çıktıkları çeyiz alışverişlerinde mutlaka yanlarında bir çeyiz listesi bulundurmaları gerekiyor. E, ne de olsa her şey kusursuz olmalı öyle değil mi? 🙂

Eğer zamanında yavaş yavaş alıp bazı ev eşyalarını kenara koymadıysanız, bunun yerine çeyiziniz için para biriktirmeyi tercih ettiyseniz; düğüne az bir zaman kala her şeyi aynı anda tamamlamaya çalışacaksınız. Bu da deyim yerindeyse iki ayağınızı bir papuca sokacak. Düğün hazırlıkları, mekan bulma, mobilya seçimi, çeyiz paketleri vs. derken ufak fakat elzem şeylerin gözünüzden kaçmaması için alışverişe çıkarken liste yapmayı unutmayın. Hatta mümkünse çeyiz listesini daha önce evlenmiş bu süreci yaşamış kişilerle birlikte hazırlayın. Ayrıca internette hazırlanmış çeyiz listelerinden de yardım alabileceğinizi unutmayın.

Bu arada A’dan Z’ye olmasındansa çeyiz listesinin mutfak, banyo, yatak odası, beyaz eşya gibi kategorilere ayrılarak hazırlanmış olmasına dikkat edin. Alışverişe çıkarken de mümkünse her gün farklı bir çeyiz ihtiyacına odaklanın. Bugün sadece banyo alışverişi yapacağım gibi. 🙂

Çeyiz Listesinde Olması Gerekenler

Yeni gelinin çeyiz listesinde neler olmalı sorusuna ayrıntılı bir cevap verebilmek için ve tabii ki hiçbir detayı atlamamak için ihtiyaç listenizi aşağıdaki başlıkları kullanarak oluşturabilirsiniz:

 • Beyaz eşyalar
 • Küçük ev aletleri
 • Mobilyalar
 • Yemek takımları
 • Mutfak gereçleri
 • Elektronik eşyalar
 • Bardak takımları
 • Çatak – bıçak takımları
 • Tencere takımları
 • Ev tekstili
 • Banyo gereçleri
 • Aydınlatmalar
 • Dekoratif aksesuarlar
 • Halılar

2024 Güncel Çeyiz Listesi İndir – Excel & PDF

Sizler için farklı dosya formantlarında hazırladığım çeyiz listelerini indirmek için başlıkların üzerine tıklamanız yeterlidir.  Airfryer ve Dyson eklenmiş güncel çeyiz listesini indirmeden evlenmeyin 🙂

eksiksiz çeyiz listesi

NOT: A’dan Z’ye çeyiz listesi değildir ancak, exceli indirip siz isterseniz A’dan Z’ye sıralayarak alışverişinizi nasıl kolay yapacaksanız o formata getirebilirsiniz dosyayı.

Checklist şeklinde hazırladığım oda oda ihtiyacınız olan her şeyi bulabileceğiniz çeyiz listesine tıklayarak ulaşabilirsiniz. İster dijital ortamda işaretleme yapabilir, isterseniz indirerek kendiniz aldığınız eşyaların üstünü çizebilirsiniz 🙂

Çeyiz Listesi Excel İndir

Çeyiz Listesi PDF İndir

Çeyiz Listesi Word İndir

Online Çeyiz Alışverişi Nereden Yapılır?

Mağaza mağaza dolaşmayı sevmeyenler ve düğün öncesi çok fazla yorulmak istemeyenler önerdiğim sitelere tıklayarak çeyiz alışverişini yapabilir.

Çeyiz alışverişine başlamadan önce “Yeni evleneceklere mobilya önerisi” yazımı da okumayı unutmayın sakın 🙂

Yeni Evleneceklere Mobilya Önerileri

 

Şimdiden mutluluklar 🙂

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

4 yorum

Gamze Yıldız  -  Şubat 10, 2020 / 2:58 pm

güzel içerik olmuş, teşekkürler. google play’de evlilik listem isimli android uygulaması buldum, onu kullanıyorum. hepsini denedim en fazla ürüne sahip olanı bu. geri sayımımı koydum 🙂 aldıklarımı listeye ekleyip, ne kadar harcadığımı görüyorum. deneyen olursa diye söyleyeyim dedim.

Mehmet Suna  -  Şubat 17, 2020 / 5:45 pm

Ben teşekkür ederim yararlı paylaşım için 🙂

ceylan cingöz  -  Mart 1, 2020 / 5:03 pm

ben ne kadar harcadığınızı merak ediyorum , benimle paylaşır mısınız ?

Ülviye Üçüncüoğlu  -  Mart 20, 2020 / 6:07 am

Merhaba Gamze Hanım biz 2016 da evlendik alışverişimizin en büyük parçalarını da o dönemde aldık. Salona 10bin, yatak odasına 7bin, beyaz eşyaya 4bin harcadık. Avize, halı, perde, aksesuar gibi şeylere de toplamda 3bin harcamışızdır. Ama odalardan biri benim tek kaldığım dönemdeki evimdeki eşyalarla döşendi. 🙂 Yani masraf biraz daha az. Bir de her şey tam olsun diye uğraşmadık kesinlikle.

Bu arada mutfak eşyalarını saymıyorum onlar apayrı bir kademede benim gözümde.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close