Çalışma Masası Yapımı Fikirleri: Evde Çalışma Masası Nasıl Yapılır?

çalışma masası nasıl yapılır

Dekorolog.com‘daki bu yazıda çalışma masası yapımı fikirleri sunarak sizlere fazla para harcamadan yaratıcı ve kolay ofis masası örneklerini nasıl yapabileceğinizi anlatacağım.

Kim istemez ki cebinden hiç para çıkmadan ya da çok ama çok ucuza evine yeni bir eşya katmak? Valla ben isterim 🙂 Sizin de istediğinizi biliyorum. Zira en çok okunan yazılarımdan biri:

Mobilya Almadan Evinizi Dekore Etmenin 9 Farklı Yolu

Ayrıca artık herkes bir şeyleri satın almadan önce kendi yapma peşinde. Çünkü böylesi hem daha bütçe dostu hem de eğlenceli…

Şimdi ben de sizlere evde kendi home ofisinizi yaratmanız için yapabileceğiniz birbirinden güzel çalışma masası fikri vermeye çalışacağım.

Ahşap Paletten Çalışma Masası Yapımı Fikirleri

Kendi çalışma masanızı yapmak istediğinizde kullanabileceğiniz ve akla ilk gelen malzemelerden biri ahşap palettir.

Oldukça sağlam ve bakımı düzgün yapıldığında uzun süre dayanıklı olan bu malzeme ile yapabileceğiniz ofis masalarına birkaç örneği aşağıya bırakıyorum:

ahşap paletten ofis masası

paletten çalışma masası

ahşap paletten çalışma masası yapımı

paletten pratik masa fikri paletten çalışma masası fikirleri

paletten ofis masası

paletten çalışma masası yapılışı

ahşap paletten çalışma masası fikirleri

paletten çalışma masası nasıl yapılır

ahşap paletten çalışma masası

paletten çalışma masası yapımı

Ahşap Palet Nereden Bulunur/Alınır?

Çevrenizdeki inşaat alanlarından ahşap palet bulabilirsiniz. Ancak bir de onu temizlemekle uğraşamam derseniz internetten satışını yapan yerleri araştırarak uygun fiyatlı bir yerden alabilirsiniz.

Ahşap Paletten Başka Neler Yapılır?

Farklı şekillerde üst üste koyup sabitleyerek farklı çalışma masası tasarımları elde edebileceğiniz bu malzemeyi evinize farklı mobilyalar yapmak için de kullanabilirsiniz. Farklı fikirler için “Ahşap Palet ile Neler Yapılır?” yazısına göz atmayı unutmayın.

Ahşap Palet ile Neler Yapılabilir?

Pazar Kasalarından Çalışma Masası Fikirleri

Kendi ofis masanızı yapabileceğiniz bir diğer malzeme ise pazar kasalarıdır. Ahşap bir malzeme olan pazar kasalarını büyük ve geniş bir tahta parçası, cam ya da metal bir levha ile birleştirerek kolayca çalışma masasına dönüştürebilirsiniz.

İşte birkaç farklı fikir:

pazar kasasından çalışma masası

pazar kasasından çalışma masası yapılışı

pazar kasasından çalışma masası yapımı

pazar kasasından çalışma masası nasıl yapılır

Pazar Kasasını Nereden Bulabilirim/Alabilirim?

Tabii ki pazardan 🙂 Ancak yine pazar kasalarının da internetten satışını yapan siteler mevcut. Pazar, manav ya da market gibi yerlerden ücretsiz istemek yerine satın da alabilirsiniz.

Tuğla ve Tahtadan Çalışma Masası Yapımı

Burada sistem oldukça basit aslında tuğlaları ayak olarak kullanıp üstüne masayı tamamlayacak genişlikte bir tahta koyun. İşte çalışma masanız hazır!

Tabii burada tuğla yerine tapalı saç varil, ahşap sıpa, kitaplar, içi dolu bavul gibi daha birçok malzeme kullanabilirsiniz. Tahta yerine de cam, metal ya da plastik plakalar kullanabilirseniz. Burada esas olan yaratıcı olup elde olanı doğru şekilde değerlendirmek ne de olsa öyle değil mi? 🙂

tuğla ve tahtadan çalışma masası nasıl yapılır

tuğla ve tahtadan çalışma masası yapımı

Bu arada tuğla ve tahta ikilisinden daha başka neler yapılır diye fikir almak isterseniz şu yazıma göz atabilirsiniz:

Muhteşem İkili: Tuğla ve Tahta ile Yapabileceğin 8 Kendin Yap Projesi

 

Plastik Kasalardan Çalışma Masası Fikirleri

Ahşap kasalardan olduğu gibi plastik kasalardan da çok pratik bir şekilde ofis masanızı yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey sağlam bir şekilde sabitlemek ve kasaların içini ağırlık yapacak eşyalar koymak.

plastik kasalardan masa nasıl yapılır

plastik kasalardan masa yapımı

Duvara Asılan Çalışma Masası Yapımı

Oldukça kolay bir kendin yap projesi daha! Tek ihtiyacınız matkap, ip, çengel ve tahta. İpi tahtaya sabitleyin ve duvara taktığınız çengellere asın, işte yer kaplamayan yapımı basit bir çalışma masanız oldu bile.

duvara asılan çalışma masası yapımı

duvara asılan çalışma masası yapımı

duvara asılan çalışma masası fikirleri

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close