Bozcaada’dan Size Bol Bol Fotoğraf Getirdim

Buz gibi denizi, şarabı, damla sakızı, kalesi, rüzgar gülleri… Bozcaada’dan aklıma kazınanlar bunlar. Gerçi bu ikinci gidişimdi Bozcaada’ya. Bundan 7 sene önce gittiğimde en yakın arkadaşım Eda ve ailesi ile Tuzburnu’nda şirin bungolowlardan oluşan bir tatil köyünde kalmıştık. Sessiz sakin, huzur veren bir yer olarak kalmıştı aklımda Bozcaada. Hiçbir şey değişmemişti. Yine huzur dolu bir yer olarak karşıladı beni. Umarım bir dahaki sefere de öyle olur.

Duygusallığı bir kenara bırakıp asıl konuya geçelim.

İşte size buz gibi berrak mı berrak Bozcaada sularından bir fotoğraf. Ayakları görmemezlikten gelin. 🙂
Dekorasyon fikirleri içinse devam edin.
Önce Bozcaada’nın ara sokaklarına yayılan balıkçılarla başlayalım. Adanın ruhunu yansıtan salaş balıkçılar farklı dekorasyonları ile birbirinden ayrılıyor. Her balıkçı sandalyelerini diğerlerinden ayırd edilebilir şekilde boyamış ve yine tekstil ürünleri de aynı şekilde tercih edilmiş. Uyumsuz hiçbir şey yok Bozcaada’da.
Balıkçı lokantaları duvarlara tablolar ve süsler asarak sokakları daha gösterişli hale getirmiş.
Bozcaada sokaklarında gezerken böyle şirin şeylere rastlamanız da mümkün. 🙂
Ve böyle tatlı teyzelere 🙂
 Etrafınızdaki her şey Bozcaada’ya ait olmak zorunda değil tabii. Mesela tablolar, bal kabaklarından yapılan avizeler, posterler, magnetler… Deniz kokmayan dekoratif malzemeler de var bu adada.
Acı badem likörü ve puro ile ikram edilen damla sakızlı Türk kahvesi ile ufak bir mola 🙂
“Bozcaada’ya Hoş Geldiniz.” bunu alın ve evinize götürün. Yerini tutmasa da Bozcaada anılarınızı taze tutacaktır.
Bir balkonunuz varsa eğer böyle bir feneri de alıp evinize götürebilir, marin tarzını küçük detaylarla balkonunuza taşıyabilirsiniz.
 Gelelim sevdiklere alınacak ufak hediyelere. İşte magnetler tam bunun için. Bozcaada magnetlerinden alın ve sevdiklerinizi mutlu edin.
Bozcaada’yı fethettim. 🙂 Size de fotoğraflarla bu duyguyu biraz olsun yaşatabilmek istedim. Umarım siz de bu huzur dolu adayı kendi gözünüzden keşfetme fırsatı bulabilirsiniz.
Şimdiden iyi gezmeler. 😉

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

1 Yorum

Mustafa hazırcı  -  Eylül 5, 2014 / 11:36 am

Gitmiş kadar oldum gerçekten teşekkürler 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close