Bahar Dekorasyonu | Evde Bahar Hazırlıkları

Bu yazıyı yayınlamak için  havaların iyice düzelmesini bekledim. Bahar dekorasyonundan bahsederken dışarıda yağmurun yağıyor olması garip olurdu öyle değil mi?

Artık içimiz tamamen bahar neşesi ile doluyken çiçekli kelebekli evlerden konuşabilir, kışın izlerini dekorasyondan nasıl sileceğimizi konuşmaya başlayabiliriz.

Evimizi bahara hazırlamak için öyle pek masraflı şeylere ihtiyacımız yok. Küçük ayrıntıları değiştirmek işimizi görecektir.

Bahar temizliğinizi de yaptıysanız vakit kaybetmeden ufak dokuşlarla bahar dekorasyonuna başlayabiliriz.

1- Yastıkları Renklendirin. 

Yastıklar dekorasyonun en işlevsel unsurları. Bir koltuğu yastıklar sayesinde farklı tarzlara uygun hale getirebilirsiniz. Konu bahar dekorasyonu olduğunda ise canlı renklerdeki, desenli yastıkları tercih edebilirsiniz.

2- Tiril Tiril Perdeleri Asın. 

Kışın pencerelere astığınız kadife ağır kumaşlı, koyu renkli perdeleri çıkarma zamanı. Bahar meltemiyle hareketlenecek tiril tiril tül perdeleri kullanabilirsiniz. Üstelik kırlentlerinizle benzer renk ve desenlere de perdelerinizde yer vererek güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

3- Kalın Halıları Kaldırın.

Yavaş yavaş çoraplar ayaklardan çıkmaya başladığına göre yerde de kalın halılara gerek kalmadı artık. Onları temizleyip kışa kadar bir köşeye kaldırın. Yerlerine kilim ya da daha ince olan halılarınızı serebilirsiniz.

4- Duvarları Yenileyin.

Duvarda bahar dekorasyonu için yapabileceğiniz pek çok farlı şey var. Duvarları boyayabilir, tablolarınızı değiştirebilir ya da duvarlarınıza raflar yerleştirerek bunların üzerini küçük objelerle donatabilirsiniz.

5- Canlı Çiçeklere Yer Verin.

Doğa uyanırken evde yapay plastik çiçeklerle baharı karşılamak olmaz. En güzel vazolarını çıkarın ve en sevdiğiniz çiçeklerle baharın o eşsiz kokusunu ve renklerini evinize taşıyın.

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close