Klozet ve Duş Kabini Modelleri Seçiminin Püf Noktaları

klozet modeli seçimi

İçindekiler (Başlıklara tıklayarak okumak istediğiniz bölüme kolayca ulaşabilirsiniz.)

Evlerde, hem keyifli bir kullanım hem de göz alıcı bir dekoratif konsept için, doğru klozet ve duş kabini modelleri seçimi önemli. Gerek marka tercihi gerek de diğer konularda, duş kabini ile klozet tercihi yaparken dikkatli olmak gerekiyor.

duş kabini klozet uyumu

Peki klozet ve duş kabini ürünlerinde tercih yaparken nelere dikkat etmeli? İster mağazadan ister online platformlardan, duş kabini ile klozet satın alırken bilinmesi gerekenlere bakalım.

Klozetlerde Hangi Modelleri Tercih Etmeliyiz?

Banyo ve tuvaletlerde en çok tercih edilen ürünler arasında yer alan klozetlerde farklı sistemler bulunmaktadır. Bu nedenle ürün yapısının doğru olması ve ev dekorasyonuyla uyumlu olması önem taşımaktadır. Klozetler aynı zamanda “alafranga tuvalet” olarak da bilinir ve konforuyla, hijyenik yapısıyla öne çıkar. Genel olarak  renk tarafında beyaz klozet çeşitleri evlerde yaygındır. Ancak son dönemde siyah ve antrasit klozet çeşitleri de ilgi görmektedir. Montaj ve kurulumu kolay olan klozet modelleri temel olarak üç grupta toplanır: asma, ayaklı ve akıllı klozet modelleri.

yeşil klozet modelleri

  • Asma klozet modelleri: Montaj esnasında duvara monte işlemi gerektiriyor. Kullanım alanını daha az işgal etmesi nedeniyle oldukça popülerdir. Ancak, kurulum işlemi mutlaka profesyoneller tarafından yapılmalıdır.
  • Ayaklı klozet modelleri: klasik olarak kabul edilir ve farklı tasarım konseptleri içerir. Ayaklı klozetlerde rezervuar modülü dışarıda yer alır.
  • Akıllı klozet modelleri: Son yıllarda, vitrifiye alanındaki teknolojilerin gelişmesiyle ortaya çıkan akıllı klozet modelleri ise otomatik bir şekilde kendini temizleyen ürünler olarak büyük ilgi görmektedir. Akıllı klozet modelleri, uzaktan kumandayla kontrol imkanı sağlar ve su basınç ve sıcaklık ayarı yapma imkanı sunar. İçerdiği sensörler sayesinde tam anlamıyla akıllı bir deneyim sunar.

En Çok Tercih Edilen Duş Kabini Modelleri Hangileri?

Evde keyifli bir duş, günün yorgunluğunu alan ve insana keyif veren bir aktivitedir. Duş kabinleri, duş alanını çevreleyen ve etrafa su gitmesini engelleyen önemli bir yapıdır. Farklı tesisat yapılarına sahip duş kabini seçenekleri, menteşelerine göre veya dekoratif şekillerine göre alternatifler sunmaktadır.

duş kabini modelleri

En çok tercih edilen duşakabin modelleri arasında cam ve mika duş kabinleri yer almaktadır. Şekline göre duş kabini modellerinde kare, oval ve dikdörtgen modeller ilgi görmektedir. Kullanım formuna bakıldığında sürgülü, boy ve nokta menteşeli modeller tercihe göre öne çıkabilir. Bununla birlikte kısmen veya tamamen kumlu modeller de ilgi görmektedir. Ayrıca ürünleriyle kalitesini kanıtlamış markaları tercih etmek de önemli bir avantajdır.

kare duşa kabin modelleri

Duş kabini, klozet ve diğer vitrifiye ürünleri konusunda Türkiye’nin en iyi markalarının yer aldığı Decoverse, alışveriş yapmadan önce mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerin başındadır. Online mağazaya özel indirimlerle, ihtiyacınız olan duş kabini, klozet ve diğer ürünleri satın alabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close