Kiremit Rengi Ev Dekorasyonu Örnekleri

Kahverengiye çalan kırmızıyı anlatmak için kullanılan kiremit rengi, dekorasyonda oldukça hoş durur. Bazen başka hangi renklerle uyum sağlayacağı konusunda tereddüt yaşansa da, rengin sıcaklığı ve modern duruşu nedeniyle tercih edilir. Kiremit rengi ev dekorasyonu yapmak isteyenler için farklı renklerle uyum yakalanması ise aslında hiç de zor değildir. 

Kiremit renginin koltuklarda, perdelerde, zeminde ya da dolap, kitaplık gibi ürünlerde kullanmak mümkündür. Çok yaygın kullanılan bir renk olmadığından, bulunduğu ortama özgünlük katar. Aslında oldukça sıcak bir renktir fakat insanların klasik renk tercihlerinden biri değildir.

Kiremit Rengi Salon Dekorasyonu Fikirleri

Salonlar evlerin en çok özenilen kısımlarıdır. Misafirlerin ağırlandığı, en güzel koltuk takımlarının sergilendiği bu odaların dekorasyonu konusunda oldukça titiz davranılır. Kimileri salon dekorasyonunda hala klasik renk ve modellerden yanayken, kimileri de modernlikten ve farklılıktan yana olabilir.

Kiremit rengi koltuklar evlerin salonları için hoş bir fikir olabilir. Salondaki tüm koltuklar kiremit rengi olabileceği gibi, yalnızca bir tanesi kiremit rengi seçilip, diğer koltuklar içinse daha soft renkler seçilebilir. Odanın içinde tek bir parçanın kiremit rengi gibi iddialı bir renkten seçilmesi, o parçayı yıldızlaştıracaktır. Diğer parçalar içinde kiremit rengi olan tek bir koltuğun adeta bir yıldız gibi parlaması sağlanabilir.

Kiremit rengini yalnızca mobilyalar için düşünmemek gerekir. Zemin renginde ya da duvar renginde de tercih edilebilir. Bu şekilde diğer eşyaların da kiremit rengine uyacak renk tonları içerisinden seçilmesi gerekir. Krem, bej, antrasit gibi tonlarla birlikte hoş bir kombinasyon ortaya çıkabilir.

Kiremit Rengi Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Kiremit rengini mutfaklarınızda kullanmak istediğinizde, birçok farklı seçeneğiniz vardır. Mutfak perdeleri, dolapları, sandalyeleri ya da halıları kiremit renginde seçilebilir. Mutfağın yemek yenilen bir ortam olduğu düşünülürse, kiremit rengi gibi sıcak ve canlı bir rengin kullanılması son derece mantıklı olacaktır.

Mutfak halısında kiremit rengini tercih etmek oldukça hoş bir fikir olabilir. Halıda kullanılan kiremit rengine uyacak şekilde sandalye döşemeleri yaptırılabilir. Halı dışında bir ürün olacaksa perdeler de düşünülebilir. Mutfak pencereleri genellikle küçüktür. İster büyük ister küçük pencere olsun turuncu fonlarla dekorasyona zenginlik katılabilir.

Kiremit Rengi Yatak Odası Dekorasyonu Fikirleri

Yatak odanız size özel alanlardır. Bir evin yatak odasına ev ahalisi dışında giren pek olmaz. Bu nedenle dekorasyonunda tamamen özgür olduğunuzu söylemek mümkündür. Sizi yansıtan, sıkıcılıktan uzak, tam da zevkinize göre bir yatak odası hazırlamak için önünüzde hiçbir engel yoktur.

Kiremit Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri

Bu rengi sevdiyseniz ve evinizin herhangi bir köşesinde uygulamayı düşünüyorsanız aşağıdaki uygulamalardan destek alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Ülviye Suna
Ülviye Suna
Merhaba, ben Ülviye. Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Yaklaşık 10 senedir özel sektörde SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Yazı yazmayı, hayvanları, denizi ve dekorasyonu çok seviyorum. Bir kuşum, bir salyangozum, bir de kitabım var. (https://www.kitapyurdu.com/kitap/neden-dogurmuyorum-/650183.html)
Sevdiğim, beğendiğim şeyleri takip için hesaplarımı ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close